מאמרים

הקיץ מאחורינו ונזקיו כבר נראים

על פנינו.

מזג האוויר הישראלי לא מיטיב עם עורינו, חשיפה מוגברת לשמש, דילול האוזון באוויר ושימוש במזגנים המייבשים את האוויר ומכך גם את העור. נוסיף לכך גורמי לחץ בו אנו שרויים והרי לכם מצב כמעט בלתי נסבל ומקשה על בריאותו של עורינו.

מבחינה השרדותית העור מגן עלינו מחשיפה לשמש , בשכבה היוצרת שלו " השכיבה הבזאלית" ישנם צבענים ששמם "מלנוציטים" המשתחררים עם החשיפה לקרני השמש וצובעים את העור, זהו השיזוף הנראה לעין, לכהי העור כמות מלנוציטים גדולה מזו של בהירי העור ומכאן ש"מסך ההגנה" של כל אחד מאיתנו שונה מעצם כמות תאי המלנוציטים המשחררים את חומר הצבע הקרוי "מלנין" .

אנחנו מדינה של קיבוץ גלויות, חלקינו מוצאם מצפון אירופה,חלקינו מאסיה וחלקינו מצפון אפריקה וכו' בודאי שבאפריקה מסך ההגנה באופן הישרדותי חייב להיות צפוף יותר מעצם הקרינה הממושכת לשמש ועוצמתה הגדולה, לעומת יוצאי צפון אירופה, למשל, שהשמש שם מצרך נדיר בחורף והמסך של השיזוף חייב להיות פחות צפוף כדי לאפשר קליטת מינימום שמש ליצירת ויטמין.מכאן אנו למדים שחלקנו הגדול אינו מתאים מבחינה אבולוציונית לחלק זה של כדור הארץ ובכך חשופים לנזקי קרינה מוגברים. יש לזכור שבחלוף השיזוף נזקיו אינם חולפים וה - DNA זוכר והנזק נגרם.


אני כותבת שורות אלו דווקא בשלהי הקיץ כדי להקדים תרופה למכה ולאפשר לכן להזין את עורכן ולהזינו על מנת יוכל להתחדש בקצב מוגבר ולתקן עצמו.

  

לרשותכן במכון מגוון טיפולים שיכולם לתת מענה מצויין למצבים של נזקי השמש ולמזג האוויר היבש,

כולל מכשירים חדשניים ייעודיים לטיפול,המותאם לכל אחת ואחת לפי צרכיה האישיים.

לדוגמה: טיפול הבהרה+החדרת לחות

 מספר פילינגים להשלת תאים מתים,יבשים ומיד אחר כך החדרת לחות,

עיסוי ויטמינים שמופקים משמני צמחים, ומסיכה המעניקה לחות ורכות.

 

Powered by Artvision | Truppo Websites